Kurs instruktora strzelectwa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kursu instruktora strzelectwa - FAQ

Pozwolenie na broń palną można uzyskać na kilka sposobów, w zależności o jakie pozwolenie się staramy. Możemy ubiegać się o pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie lub myśliwskie, to trzy najpopularniejsze typy pozwoleń. Każdy rodzaj pozwolenia wiąże się z przynależnością bądź do klubu sportowego, stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim lub koła łowieckiego. To pierwszy krok na drodze do otrzymania wymarzonej książeczki posiadacza brani palnej. Kolejny, to zdanie egzaminu teoretycznego z przepisów prawa, oraz zasad bezpieczeństwa i wykazania się umiejętnością bezpiecznego posługiwania się bronią i strzelenia podczas egzaminu praktycznego na strzelnicy. Obowiązkowym etapem przed złożeniem wszystkich dokumentów do odpowiedniego organu administracji państwowej, to zrobienie specjalistycznych badań lekarskich /psycholog, psychiatra, laryngolog, okulista. Na koniec zostaje nam złożenie wniosku i opłata administracyjna. Szerzej o rodzajach pozwoleń możecie przeczytać w artykułach na naszej stronie.

W zależności jakie pozwolenie będziemy robić i jak szybko przyswoimy wszystkie procedury, oraz umiejętność strzelania potrzebne do zdania egzaminu cena będzie oscylować pomiędzy 1500 a 2500 zł.

Każdy obywatel, który spełnia kryteria ustawy o broni i amunicji, tzn. ma 21 lat, jest niekarany, posiada obywatelstwo polskie, lub stały pobyt na terenie naszego kraju, przynależy do klubu lub stowarzyszenia, zdał egzamin i zrobił badania lekarskie.

W przypadku pozwolenie sportowego i kolekcjonerskiego czas od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów do otrzymania decyzji to zazwyczaj 30 dni, ale znane są przypadki, że ze względu na różne okoliczności tej okres może się wydłużyć do 60 lub więcej dni.

Na każda broń palną z nabojem scalonym. Pozwolenie nie jest nam potrzebne tylko w przypadku broni czarnoprochowej i pneumatycznej.

Tak naprawdę jest bezterminowe, dopóki nie stracimy uprawnień.

Można i to wcale nie trudno. Musimy pamiętać, że wszystkie przypadki kiedy pozwolenie może na zostać odebrane przez odpowiednie organy administracji jest określone w ustawie o broni i amunicji. Warto się z nia zapoznać żeby uniknąć w przyszłości nieprzyjemnej niespodzianki.