Pierwszy raz na strzelnicy? Czego można się spodziewać?

Wypad na strzelnicę to gwarancja świetnej zabawy, a jednocześnie niepowtarzalna możliwość, aby sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności. Jednak będąc na strzelnicy, trzeba przestrzegać obowiązujących tam zasad bezpieczeństwa oraz należy także ściśle stosować się do poleceń instruktora, by uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. A czego jeszcze można się spodziewać, będąc pierwszy raz na strzelnicy?

Wstępne przeszkolenie pod okiem fachowca

Na profesjonalnej strzelnicy mogą spróbować swoich sił również amatorzy, pod warunkiem, że przed wejściem na tor przejdą specjalnie przeszkolenie. Zwykle taka procedura nie trwa długo i ma na celu zapoznanie klienta ze sposobem trzymania / chwytem broni. Kolejnym krokiem jest nauka ładowania broni, celowania ( pracę na przyrządach celowniczych ) oraz pracę na spuście i strzelanie. Następnie instruktor dobierze broń adekwatną do warunków fizycznych i zainteresowań danej osoby oraz rozda uczestnikom sprzęt ochronny w postaci słuchawek i okularów. Przy czym w razie jakichkolwiek niedomówień czy też wątpliwości, należy od razu skonsultować się z instruktorem. Ponieważ broń palna używana na strzelnicy może realnie zagrozić ludzkiemu życiu i zdrowiu.

Wybór optymalnej postawy do strzelania

Na renomowanej strzelnicy można oddawać strzały zarówno w postawie stojącej, jak i leżącej. Możemy strzelać statycznie lub dynamicznej ( dla bardziej zaawansowanych ). Jednak będąc pierwszy raz w takim miejscu, zwykle klient może wybierać między dwoma pierwszymi propozycjami, strzelanie dynamiczne wymaga posiadania już pewnych umiejętności strzeleckich. Prawidłowe ułożenie ciała podczas strzelania jest kluczowe dla uzyskania satysfakcjonujących wyników, dlatego na początku instruktor może poświęcić wiele czasu na poprawienie ustawienia nóg, ramion i łokci, a nawet nadgarstków u danego klienta. Warto się przyłożyć do tej lekcji, ponieważ złe nawyki mogą bardzo negatywnie wpłynąć na celność oddawanych w przyszłości strzałów.

Jaką broń warto wybrać podczas pierwszej wizyty na strzelnicy?

Przed wybraniem się na konkretną strzelnicę, można sprawdzić, jaka broń będzie dostępna na miejscu. Zwykle jednak na stanie znajdują się popularne wiatrówki, pistolety typu glock, rewolwery, kałasznikowy, a nawet efektowne shotguny. Tak naprawdę nie ma zasady, która by mówiła, że z którejś spośród wymienionych broni nie można skorzystać, będąc pierwszy raz na strzelnicy. Ponadto niektórzy chcą już za pierwszym razem przetestować jak najwięcej modeli, by móc sprawdzić, która broni będzie im najbardziej odpowiadała. Mimo wszystko warto być otwartym na sugestie instruktora, szczególnie jeśli dana osoba nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji.

W trakcie pierwszej wizyty na strzelnicy nie trzeba ubierać specjalnego stroju ochronnego. Można natomiast założyć odzież z długim rękawem i zabudowane buty, ponieważ w tego typu miejscach zazwyczaj jest dosyć chłodno. Dodatkowo wspomniana odzież skuteczne zabezpieczy skórę klienta przed przypadkowym kontaktem z gorącą łuską. Poza tym na renomowanych strzelnicach wszystkimi niuansami zajmuje się wykwalifikowana obsługa, dlatego klient nie musi się o nic martwić i może bez przeszkód zdobyć swoje pierwsze doświadczenie w strzelaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z dokładną ofertę naszej krakowskiej strzelnicy GoToShoot.