Istotne części broni palnej

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertę na strzelanie w Krakowie.

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje jak zbudowana jest broń palna.

 

Szkielet broni palnej

Szkielet broni składa się z metalu, bądź kompozytu i jest korpusem broni palnej. Szkielet składa się z kilku części, takich jak zespół spustu, gniazdo magazynka, rękojeść, które współpracują ze sobą tworząc jedną spójną całość.

 

Lufa z komorą nabojową

Lufa wraz z komorą nabojową tworzy jedną całość, jest wykonany z jednego kawałka stali i posiada gwint od wewnętrznej strony, który powoduje ruch rotacyjny pocisku.

 

Zamek broni palnej

Zamek a właściwie zespół zamka, to ruchoma część broni, w której znajduje się kilka istotnych części, jak iglica, sprężyna iglicy, często również bezpiecznik iglicy.

 

Komora zamkowa

To element broni łączący lufę z mechanizmem spustowym.

 

Bęben nabojowy

Bęben nabojowy występuje w rewolwerach i pełni rolę magazynka w tego typu broni a otwory bębna pełnią rolę komór nabojowych.

 

Baskila

Jest to istotna część broni palnej, która pełni rolę szkieletu broni, zamka, oraz komory zamkowej, mimo że nie jest żadną z tych części. Baskila to część broni ładowana przez jes złamanie. Służy do połączenia osady z lufą i mieści w swoim wnętrzu mechanizm spustowo-uderzeniowy.

Podsumowanie

Broń palna jest urządzeniem mechanicznym, które wykorzystuje siłę materiału miotającego do wystrzelenia pocisku z dużą prędkością w kierunku celu. Broń palna jest używana od setek lat i można ją znaleźć w wielu różnych formach, od pistoletów i karabinów po strzelby, a nawet karabiny maszynowe.

Shooting Range Cracow – Spójrz na Ofertę!