Kupno broni – na co zwrócić uwagę?

Aby legalnie kupić broń, musimy spełniać określone warunki – zdać egzamin teoretyczny, wykazać się umiejętnością bezpiecznego posługiwania się nią, przejść specjalistyczne badania, a na koniec otrzymać zgodę od odpowiednich urzędów państwowych. Po tym wszystkim możemy udać się do sklepu po zakup wymarzonej jednostki broni palnej.

Zakup broni – czym się kierować?

Zakup pierwszej broni zawsze jest sporym wydarzeniem dla osoby początkującej, dlatego trzeba tę decyzję dokładnie przemyśleć. Warto skorzystać z pomocy i rad doświadczonych strzelców lub wykwalifikowanej obsługi w sklepie.

Jednym z kryteriów jest to, do czego broń ma być przeznaczona. W tym przypadku powinniśmy się kierować naszymi preferencjami – mogą one zależeć od uprawianych konkurencji sportowych, specyfiki naszego zawodu, wartością kolekcjonerską lub po prostu walorami wizualnymi.

Co po zakupie broni?

Po zakup broni udajemy się do odpowiedniej placówki handlowej. Należy pamiętać, że musimy mieć ze sobą dowód osobisty oraz promesę na zakup broni. Przy zakupie pierwszej jednostki broni możemy, a nawet powinniśmy, kupić sobie do niej amunicję, jeśli jeszcze przed rejestracją broni na policji chcemy z niej skorzystać.

Po dokonaniu zakupu broni dostaniemy dwie kopie faktury – jedną musimy dostarczyć do odpowiedniej jednostki policji, druga jest całkowicie dla nas – jako potwierdzenie zakupu. Inaczej ma się sprawa, jeśli zdecydujemy się zakupić broń od osoby prywatnej. Wtedy również musimy posiadać ze sobą dowód osobisty, oraz promesę na zakup broni, ale zamiast faktury, musimy ze sprzedawcą sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Taka umowa musi być spisana w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Należy pamiętać, że w obydwu przypadkach należy zarejestrować broń w ciągu 5 dni kalendarzowych od jej zakupu. Wliczają się w to również niedziele i święta. W przypadku sprzedawcy broni, powinien on niezwłocznie zgłosić jej zbycie. 

Zakup broni w Krakowie – gdzie znaleźć profesjonalny sprzęt? 

W obrębie miasta Krakowa i jego najbliższych okolic istnieje kilka sklepów z bronią, amunicją, oraz akcesoriami dla strzelców. Wszystkie akcesoria związane z bronią, jak odzież, obuwie, plecaki itp., które nie są objęte sprzedażą koncesjonowaną, można znaleźć i kupić w sklepach internetowych. Charakteryzują się bogatym asortymentem i atrakcyjnymi cenami. To najpopularniejszy sposób handlu przedmiotami o tematyce militarnej.

Inaczej sprawa się ma z produktami na handel, do których potrzebna jest odpowiednia koncesja. Wchodzą w to bronie palne, amunicje, a także techniki przeznaczenia wojskowego, jak tłumiki hałasu, kamizelki kuloodporne o odpowiedniej klasie, hełmy kevlarowe, czy najnowszej generacji noktowizja i termowizja.

Przez dłuższy czas w Krakowie i okolicach działały trzy sklepy stacjonarne, które sprzedają broń i amunicję. Niedawno otworzył się czwarty – zdecydowanie największy i najnowocześniejszy. Posiada on bogatą ofertę i atrakcyjne ceny – z pewnością będzie stanowić sporą konkurencję dla pozostałych.

Najnowszy sklep kusi swoją lokalizacją w centrum Krakowa, niebagatelnym i nowoczesnym wystrojem, a także specjalną ofertą dla strzelców, w której znajdują się usługi z zakresu fachowego doradztwa, doboru optyki, a także różnego rodzaju szkoleń dla strzelców. Zapraszamy na stronę internetową Krakarmory – www.krakarmory.pl.