STRZELNICA PASTERNIK

Zainteresowanie i rozwój sportów strzeleckich w naszym kraju z roku na rok wzrasta. Coraz więcej osób korzysta ze strzelnic w ramach różnego rodzaju szkoleń, eventów, imprez strzeleckich czy zawodów. Od niedawna strzelnice sportowe stały się również miejscem w którym np. Panowie spędzają wieczory kawalerskie, lub spotkania towarzyskie połączone z rywalizacją w strzelaniu do celu. To wszystko sprawia, iż potrzeba powstawania i działania tego typu obiektów jak strzelnice, jest ze wszech miar uzasadniona, i powinna być w dużej mierze wspomagana przez instytucje państwowe i samorządowe.

Zainteresowanie sportem strzeleckim widać chociażby na przykładzie samego Krakowa, gdzie w samym mieście jest ok. 1500 osób posiadających licencje. Do tego dochodzą kluby strzeleckie, takie jak np. młodzieżowa sekcja strzelecka Wisły Kraków, i sporo innych pasjonatów tego sportu. Wielu z nich korzysta oczywiście z najbardziej popularnego obiektu, czyli strzelnicy Pasternik, gdzie mają możliwość ćwiczyć i trenować swoje umiejętności strzeleckie pod okiem instruktorów i szkoleniowców.

Strzelnica Pasternik

Sama strzelnica Pasternik Kraków to spory kilkunastohektarowy obiekt, podnajmowany przez Agencję Mienia Wojskowego prywatnemu najemcy. Dzięki temu od wielu lat mogą się tam szkolić i trenować pracownicy służb, instruktorzy czy prywatni pasjonaci broni. Strzelnica Pasternik to również miejsce w którym odbywają się różnego rodzaju zawody i wydarzenia skupiające nie tylko Krakowskie środowisko strzeleckie. Na obiekt trafiają często osoby przyjeżdżające z innych rejonów Polski, a nawet z zagranicy. Można chyba śmiało powiedzieć iż nie ma w samym Krakowie i okolicy osoby związanej z branżą strzelecką, która nie znała by tej strzelnicy, i chociaż raz z niej nie skorzystała, tym bardziej iż jest to jedyny tak duży obiekt w promieniu kilkunastu kilometrów od miasta.

Dla wszystkich tych którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać ze strzelnicy Pasternik, zamieszczamy poniżej zdjęcia, i zachęcamy do kontaktu z nami. Organizujemy na tym obiekcie szkolenia strzeleckie dla gości z kraju i zagranicy, dając możliwość pod czujnym okiem instruktora, postrzelania z różnych rodzajów broni krótkiej i długiej. Więcej informacji uzyskasz pod naszym numerem telefonu: + 48 503 800 949